AUTOR

pexels-photo-269810

Nie, nie jestem taki stary. Aż tak bardzo stary, jak może się wydawać. Nick „Stary Wrocek„, którym zacząłem się posługiwać, najpierw przy komentowaniu a później przy pisaniu notek na platformie blogerskiej Salon24, nawiązywał do starej części Wrocławia. Tak się jednak złożyło, że zdecydowana większość Czytelników uznała, że mój nick nawiązuje do mojego wieku. Cóż, niech i tak będzie.Tym bardziej, że istotnie nastolatkiem nie jestem.

Z pierwszego zawodu jestem elektronikiem, tzw. niskoprądowcem. Pracę zawodową zaczynałem jeszcze w środowisku komputerów ODRA 1305. To było dawno …
Od wielu lat zawodowo zajmuję się ryzykiem i problematyką odporności / ciągłości działania podmiotów gospodarczych i instytucji.

Nie jestem filozofem. Nie jestem politologiem. Nie przeczytałem tysięcy tomików poezji. Nie mam pasji historycznej. Wszystko to, co piszę wynika z moich obserwacji i doświadczeń życiowych (zawodowych również). Mam nadzieję, że popełniane przeze mnie błędy – również językowe – nie przysłaniają … tego co myślę.

Piszę dlatego, że obchodzi mnie Polska. Piszę dlatego, że obchodzi mnie miasto, w którym się urodziłem, wychowałem i wykształciłem. Piszę dlatego, że nie znoszę bylejakości. Szczególnie w polityce.

O człowieku wiele mówi to, co lubi. A więc…

Moje ulubione filmy

≡ „12 Angry Men” {12 gniewnych ludzi}; Sidney Lumet (1957)

≡ „The Green Mile” {Zielona mila}; Frank Darabont (1999)

Moje ulubione książki

≡ „Teoria automatów„; prof. Jerzy Bromirski

≡ „Znaczy Kapitan„; Karol Borchardt

 

Pan Bóg pozwolił mi być – między innymi – w tych miejscach:

Reklamy